Gurabija shtëpie

Përbërësit
 • 1 vezë
 • 1 gotë të çajit sheqer
 • 1 gotë të çajit sheqer i kafët
 • 1 vanilje
 • 125 gr gjalpë
 • 2 gota miell MOLITORIA
 • 1 lugë të çajit pluhur pjekje
Si të gatuhen
 1. Gjalpin, vezën dhe sheqerin e përzieni në një enë, ia shtoni vaniljën, pluhur pjekjën dhe miellin.
 2. Gurabijat i formoni dhe i rëndisni në tepsi.
 3. Tepsinë e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 20 minuta.
 4. Gurabijat e shtëpis duhet të pjekën pak, andaj do të jenë më të buta.
Ju bëshin mirë!
Tags:
Comments